Citroën Survolt

29 декември, 20110
naslovna

Тивкото тркање е поблиску отколку што мислите. Прикажан за прв пат на саемот на автомобили во Париз, Survolt подоцна доби двојни електромотори кои генерираат над 300 коњски сили. Тоа е всушност забрзување од 0-100 километри за помалку од пет секунди и максимална брзина од 260 километри на час, според Citroën. Компанијата исто така тврди дека максималниот домет на електромоторите изнесува 200 километри – но со помала брзина 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber