Coldplay оваа недела со нов сингл

1 јуни, 20110
coldplay

Кон крајот на оваа недела Coldplay се враќа на музичката сцена по долго очекување. Во петок на 3-ти јуни ќе ја слушнеме песната “Every Teardrop is a Waterfall”, песна која е најава за нивниот нов албум. Последниот албум од нив беше “Viva La Vida” издаден во 2008 година.

Бендот не сакаше да пушти ни дел од песната но, за да ги задоволи барањата на своите фанови засега објави само дел од текстот на оваа песна.

http://www.youtube.com/watch?v=sC-19hHhOmw&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma