Дебора Хари призна дека ги пробала сите дроги

22 март, 20110
blondie

Пејачката на култниот бенд Блонди, во едно свое интервју призна дека кон крајот на осумдесетите била во тешка депресија, што ја натерало да ги проба сите дроги па вклучувајќи го и хероинот.

Во тоа време се јавиле првите кризи во нивниот бенд, кога менаџерот на бендот се откажал од нив, а веднаш по тоа и издавачката куќа. Сето тоа многу влијаеше на мене, и почнав да користам секаква дрога, изјави Деби. Таа и нејзиното момче, гитаристот во бендот, Крис Стејн забележале дека излегле од контрола, при што и двајцата заедно заминале на рехабилитација.

Блонди, кој е еден од најпопуларните рок бендови, а трае и ден денес, најновиот албум го најави за оваа година.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi