Ден и ноќ: Неверојатни фотографии од Њујорк

13 ноември, 20110
1

Со цел да го покаже на една фотографија ритамот на Њујорк, Стивен Вилкс фотографирал едно место во Менхетен по текот на 10 часа.

Потоа споил 30 до 50 слики во една и направил колаж. Така, во една слика може да се погледне  една од најпознатите урбани средини во текот на денот но во текот на ноќта.

Уметникот успеал да ја фати неверојатната енергија на градот кој никогаш не спие, фотографии кои покажуваат како живеат Times Square,  Central Park, Park Avenue, High Line park, Washington Square Park во текот денот и ноќта.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş