Дерматолозите препорачуваат риба

30 април, 20110
Alessandra-Ambrosio-47

Според американските истражувачи клучот за младо лице без брчки не се наоѓа во скапите креми и лосиони туку во јадењето 200 гр риба три пати во неделата.

Нема друга храна која е толку богата со протеини, минерали и омега-3 масни киселини кои ги елиминираат воспалителните процеси и го стимулираат производството на нови клетки на кожата.

Според дерматолозите, здравите состојки на рибата се одговорни за цврстината и тенот на кожата. Тие највеќе препорачуваат да се јаде лососот бидејќи има оригинални антиоксиданси кои се специфични само за овој вид риба.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi