Дете од Јамајка нападнато од дух!

31 октомври, 20110
jamajka

Случајот со едно дете од Јамајка чие семејство тврди дека го напаѓа дух, го заобиколи светот и медиумите и ретко кого остави рамнодушен.

Неименувано дете кој на една телевизија раскажал дека го напаѓа духот на неговиот пријател кој починал. Духот е повремено насилен и го  напаѓа детето.

Тв екипа забележала две такви сцени, во кои се гледа како детето нешто го влече заа раце и нозе, додека присутните во паника се обидуваат да му помогнат од паранормалните сили.

Многу медиуми предупредуваат дека ова е само обид да се привлече внимание, дали и овој пат станува збор за нешто такво, проценете сами.

httpv://www.youtube.com/watch?v=xoVQs0GLlUg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi