Диета 9 кг

16 јуни, 20110
dieta devet kg

Името диета 9 кг кажува дека за две недели, колку што се држи оваа диета се губат фамозните 9 килограми. Но, дали навистина ќе ослабете толку зависи од: доследноста на правилата, активнота, вашиот метаболизам…

Диетата се држи две недели. Појадокот е убиствен, кафе за појадок. Олеснителна околност е тоа што по третиот ден ќе може да јадете и некое пециво покарј кафето. Важно еда пиете многу вода.

Понеделник

Појадок: кафе без шеќер, дозволено е да користите засладувач

Ручек: 2 варени јајца, варен спанаќ во солена вода

Вечера: 1 голем печен бифтек и зелена салата

Вторник

Појадок: кафе без шеќер, дозволено е да користите засладувач

Ручек: 1 стек на скара, зелена салата и овошје по желба

Вечера: шунка, во неограничени количини

Среда

Појадок: кафе без шеќер, дозволено е да користите засладувач

Ручек: 2 варени јајца, зелена салата и 1 домат

Вечера: шунка, во неограничена количина и зелена салата

Четврток

Појадок: кафе без шеќер, дозволено е да користите засладувач

Ручек: 1 варено јајце, варен морков и 100 гр свежо сирење

Вечера: сезонско овошје и јогурт во неограничени количини

Петок

Појадок: кафе без шеќер, дозволено е да користите засладувач, салата од моркови

Ручек: 1 поголема варена риба и еден домат

Вечера: 1 стек и зелена салата

Сабота

Појадок: кафе без шеќер, дозволено е да користите засладувач

Ручек: Пиле на жар

Вечера: 2 варени јајца и салата од моркови

Недела

Појадок: чај со лимон

Ручек: стек, салата по избор и овошје по избор

Вечера: изберете нешто по желба од менито

Диетата се состои од две фази. Менито од првата недела се повторува и во втората недела. Салатите зачинувајте ги со малку сол и лимон.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma