Диета по возрасни групи – I дел

17 јуни, 20110
naslovnadieta

Веројатно знаете дека килограмите не е лесно да се загубат во 30-те, а уште потешко во 40-те и 50-те. Секоја година метаболизмот се забавува, а со тоа од година во година мора се повеќе да внимавате на исхраната доколку сакате да ги одржите килограмите.

Ако имате од 20 – 29 години

Оваа диета е најефикасна за оние кои се во оваа возрасна група.

Појадок: 1 јаболко, и каша од една лажица овесни снегулки кои отстојале цела ноќ во јогурт со ниска масленост.

Ужина: 1 јаболко

Ручек: исечете една јаболка на тенки листови, додајте 2 полни лажици спанаќ кој претходно сте го обариле, и се тоа прелијте го со сос од еден нискокалоричен јогурт, една лажица маслиново масло, една лажичка вода и една лажичка оцет од јаболко.

Ужина: 1 јаболко и 3 ореви

Вечера: 1 јаболка исечена на коцки, исцедете на неа лимон, а одозгора ставете 125 гр немасно сирење.

Оваа диета се практикува три дена. Во овој краток преиод ќе изгубите 2-3 кг.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma