Диетите во зима биле безполезни!

29 декември, 20110
2

Сте се прашувале ли зошто во зима дури и најстрогата диета не може да ви го донесе посакуваниот резултат за загуба на килограмите?

Експерти во областа на диетологијата утврдиле дека слабеењето по време на топлите месеци е многу полесно, отколку во зима.

Многу жени предпочитаат да гладуваат наместо да започнат со некој спорт или физичка активност. Но во зима е многу потешко да се постигне сето тоа наместо во лето.

Експертите стигнаа до заклучок дека по време на студените месеци од годината диетите се безполезни. Летото ви дава повеќе енергија, повеќе се движите и тоа е најдобриот момент да се започне со диета. Додека летото не дојде повторно, можете да се обидете да водите здрав режим на живот, хранејќи се со здрава храна која со гаранција ќе го намали ризикот од дебелеење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber