Дигнете му го … егото

23 август, 20110
sto-ja-nervira-zenata-za-vreme-na-seks

Ни еден маж после сексот нема да биде задоволен ако му кажете дека било добро. Тој очекува да слушне дека било совршено, боженствено и фантастично. Ако го пофалите само со една реченица ќе го срушите неговото его, но ние најдовме начин како да ја подигнете неговата гордост.

Ако случајно погрешно сте се изразиле немојте да се обидувате вербално да докажете дека сте згрешиле, но обидете се да ги поправите работите во кревет.

Иницирајте секс колку што е можно почесто, бидејќи на тој начин ќе успеете да му докажете сакате да бидете интимни со него, што секако ќе ја подигне неговата гордост.

Кога сте во кревет со вашиот драг обидете се со воздишки да му покажете дека уживате. Не само што тој ќе ужива и ќе биде горд на себе, но и вие ќе видите дека сексот може да биде попријатен.

Бидете искрени со вашиот партнер кога станува збор за сексот, но бидете нежни. Немојте целата вината да ја префрлате на него, но фокусирајте се и на своите потреби.

Зборувај со него во кревет. Кога нешто ќе ви се допадне јасно и гласно дадете му на знаење. Кажете му дека сакате кога прави некои работи и како уживате во нив.

Следниот пат кога ќе сакате вашиот сакан да му кажете дека е добар во кревет кажете му го тоа со многу повеќе возбуда, како да сте освоиле џекпот, бидејќи тој ќе биде горд и неговото его ќе биде на високо ниво.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit