Дита Вон Тис – e или не е анти-семитист !:) Судот – реши!:)

20 октомври, 20110
dita-von-teese-53117

Дита вон Теесе издвојува голема судска победа- затоа што судијата му наредил на човекот кај кого таа била под ќирија да и го исплати депозит од 5,000$ кој таа го оставила кога се вселила во куќата.. Исто така и за наводните  анти-семитски навреди насочени кон неа.

Како што пишуваат некои медиуми, Вон Тис го тужела сопственикот на објектот каде што седела под кирија, извесен г-дин Лалубаи Пател- тврдејќи дека тој одбил да и го исплати нејзиниот депозит, кога таа одлучила да се исели.. а потоа започнал со “ анти-семитски навреди во стилот на Мел Гибсон, притоа лично напаѓајќи ги еврејските менаџери на Дита.

Пател поднел контра-тужба, тврдејќи дека Дита-која била претставувана од страна на адвокатот Кит Финк-предизвикала илјадници долари штета на имотот- и поради тие причини одбил да и го врати депозитот.

Но судијата сепак пресудил во корист на Дита, и тој сега е обрзван да и го врати депозитот на Дита.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş