Долги фустани

14 јуни, 20110
2011-maxi-dress1

Еден од надобрите трендови кој е популарен веќе неколку сезони е долгиот фустан. Иако можете да ги носите без оглед на тоа кое годишно време е, ова лето е особено важно за оние девојки кои сакаат да бидат во тренд.

Постојат неколку причини зашто долгите фустани многу долго се задржаа на пистите. Една од причините е дека одговаат на било кој облик на тело, бидејќи има премногу стилови и модели кои ги нагласуваат и сокриваат доблестите и недостатоците. Тие се лесни , удобни, практични и може да се носат во различни прилики.

Немојте да ги долги летни фустани со темни бои, овие фустани треба да бидат од лесни материјали со женствени набори, како тантели или чипка.

Здолништата во слоеви се многу популарни ова лето, затоа побарајте фустан во овој стил со пастелна боја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma