Два фустани на Лејди Ди продадени за 276.000 долари

9 мај, 20110
dijanadress

Два фустани кои ги носела принцезата Дијана биле продадени вчера на аукција во Беверли Хилс за 276.000 долари, објавила агенцијата Франс прес.

Првиот- црна вечерна тоалета извезена со дијаманти и кратки ракави инспириран од индиски мотиви, бил продаден за 144.000 долари. Овој фустан бил купен за посетата на Дијана во Индија во 1992 година.

Вториот фустан – светло син долг фустан од шифон, без прерамки, продадена е за 132.000 долари. Дијана овој фустан го носела три пати, вклучувајќи го гостувањето на Канскиот филмски фестивал во 1987 година.

Идентитетот  на купувачите на двата фустани не е откриен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma