Џенифер Лопез: Лејди Гага ме инспирира

17 јуни, 20110
Lady-GaGa-vs-Jennifer-Lopez

Пејачката Џенифер Лопез соработувала со Лејди Гага на својот нов албум “Love?”. Во едно интервју изјавила дека е голем обожавател на Лејди Гага и дека таа многу ја инспирира и луѓето како неа ја тераат повеќе да експериментира во нејзината муика.

“Јас сум секогаш мотивирана од другите музичари, тие ме инспирираат. Тоа се случува кога ќе ги видам другите луѓе како создаваат големи успеси, тогаш посакувам да содадам нови работи”, изјавува Џенифер Лопез. Покрај тоа, таа вели дека музиката на Лејди Гага звучи невообичаено и дека таа како уметник е навистина посебна: “Ја сакам нејзината мелодија и текстови, бидејќи не се секојдневни, она е навистина посебна личност”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma