Џон Траволта како српски војник во потрага по освета

1 ноември, 20110
68741-john-travolta

Роберт Де Ниро и Џон Траволта ќе играат заедно во претстојниот акционен филм “Killing Season”.

Продуцентската куќа “Millenium Films” најави дека Де Ниро и Траволта ќе го започнат снимањето на 16 Јануари 2012 година Приказната на “Killing Season” е за американскиот воен ветеран (Де Ниро), кој живее во оддалечена планинска колиба.

Ветеранот неочекувано станува пријател со европскиот турист (Траволта), кој доаѓа во посета. Се изгледа идилично, додека не се открие дека туристот е всушност српски војник во потрага по одмазда.

По оваа информација, двајцата почнуваат отворена војна во Апалачките планини. Ова е прв заеднички проект на Де Ниро и Траволта.

Сценариото е напишано од Еван Даугерти, во режија на Стивен Џонсон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi