Џорџ Клуни полека но сигурно – влегува во политиката!!!

24 јули, 20110
George-Clooney

Лизгањето на земјиштето во местото Лаглиа на езерото Комо, минатата недела предизвика голема штета, а градоначалникот  побарал помош од холивудската ѕвездата Џорџ Клуни.

Неколку жители од оваа заедница на илјадници луѓе меѓу кои е луксузната вила на Клуни, неможат да живет во своите оштетени домови и нормално да функционираат поради оштетените патишта.

“Ќе бидеме благодарни за се што сте во можност да направите за оваа настрадана заедница”, наведено е во писмото од градоначалникот Роберто Пози.

Клуни има вила на езерото од 2003 година, а од 2004 година 50 – годишниот актер  е почесен граѓанин на Лаглиа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit