Џорџ Мајкл снима песна за кралската венчавка

12 април, 20110
george-michael-1

Џорџ Мајкл на Твитер ги повика своите фанови да дадат предлог идеи за снимање на нова песна која ќе биде посветена на принцот Вилијам и неговата избраничка Кејт.

Размислував за Вилијам и Кејт, и многу сум среќен за нив. Целата земја се спрема за забава, па би можеле да ја прославиме и тука на Твитер. Пратете ми предлози и заедно да снимаме песна за кралската венчавка, напишал Џорџ на својот профил.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi