Џорџ Мајкл поради болест го откажал концертот во Лондон:(

28 октомври, 20110
wenn2368908
Џорџ Мајкл во средата требало да пее во Royal Albert Hall, но добил вирусна инфекција. Пејачот имал висока температура и осеќал слабост што едвај можел да стане од креветот.
Поради тоа Џорџ Мајкл (48) морал да го откаже концерт во Лондон. Неговиот лекар му препорачал подолг одмор. Турнејата ќе ја продолжи штом состојбата му се подобри и кога малку ќе му зајакне имунитетот. Пејачот изјавил дека му било многу жал што нема да настапи пред неговата најдрага публика.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi