Е да де… ќе и дадат на Грција сите, за Грција да им го врати долгот на Германија и Франција.. GOOD DEAL!!!

22 јули, 20110
dolg grcia

Во четвртокот вечерта на самитот во Брисел, 17 земји од еврозоната постигнале нов договор за пакетот помош на Грција, во вредност од 159 милијарди евра, во кој ќе учествува и приватниот сектор.

Помошта од европските влади и ММФ ќе изнесува 109 милијарди евра, додека приватниот сектор ќе учествува со 49,6 милијарди евра.

Учеството на банките и другите инвеститори се проценува на 37 милијарди евра, со додатните 12,6 милијарди евра од програмата за откуп на долгот, навела фрацуската агенција.

По овој состанок, грчкиот премиер Јоргос Папандреу изјавил дека Грција конечно го има програмот да го реши проблемот на долги стази.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit