Е ова е за на интернет :) Не Немеш :) Прочитајте обавезно, топ идеа!

4 август, 20110
balonnaslovna

Ако низ прозорецот видите летечки остров, немојте да се чудите прочитајте да видите за што станува збор.

Суденти од Велика Британија, поточно од Кралскиот факултет за уметности, направиле балон со хелиум во вид на остров, го пуштиле во воздух, а сега веќе тој истиот можеби е стигнат над Словенија.

Големиот балон во вид на скршено парче од остров или земја на 24 јули одлета од фестивалот Secret Garden во Кембриџ, откако двајца студенти го одврзале и го пуштиле да полета. Големиот балон со хелиум, вреден околи 12.000 фунти, кои го направиле студентите од Кралскиот факултет за уметности, наводно го пуштиле двајца млади луѓе, а откако ја снемало летечката склуптура, започнала потрага по истата. Според истражувачите од  метеоролошкиот центар, таа сега може да е над Словенија. Последен пат е видена на небото над Huntingdon на висина од 400 метри.

Организаторите изјавиле дека балонот ќе лета се додека не се испушти хелиумот, но и дека луѓето не треба да се плашат да стапат во контакт доколку бидат во можност откако ќе се спушти на земја.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit