Еди Марфи: Не сум пиел алкохол скоро 18 години!!! Да бе, на чај од нане е цело време:)))

4 ноември, 20110
155569_access-extended-is-eddie-murphy-nervous-about-hosting-the-oscars

Еди Марфи е комплетно трезен скоро 18 години, и изјавил дека за тој период не се напил ниту капка алкохол. Последен пат во алкохолот уживал кога бил на меден месец со поранешната сопруга Никол Мичел, а потоа одлучил да биде трезен, бидејќи од алкохолот му било многу лошо.

“Последен пат се напив алкохол на медениот месец со Никол, и тоа само три чаши шампањ. Тоа ми беше втор пат во живот, и последен. Мислев дека ќе ми биде добро, бидејќи се напив само три чаши, но се чувствував пријатно само 5 минути, а потоа ми се слоши “, изјавил Еди кој ќе биде водител на престојните Оскари. Еди изјавил дека е многу љубоморен кога ќе го види пивнати луѓе како се забавуваат, но знае дека не може да им се придружи. “Не пијам бидејќи потоа се чувствувам многу лошо, изјавил актерот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi