Единствениот Ford GT90 на аукција!

15 ноември, 20110
0

Еднократниот GT90 концептуален автомобил, означен веднаш како “најмоќниот супер-автомобил во светот” од страна на Ford Motor Company на 6 декември, 1994 и воедно и духовен наследник на Форд GT40, производ на огромна одмазда во почетокот на 1960-тите години, на Плавите овални од Дирборн и Разиграното коњче од северна Италија. GT90 црпи од дизајнот и оддава почит на познатиот Ле Ман победник – Ford GT40 во 1960-тите години, кои се создадени по неуспешниот обид од страна на Ford да го купи Ferrari.

Овој врвен концептуален автомобил е останат во одлична состојба, биле правилно чуван и одржуван со текот на годините помеѓу неговите шоу настапи. RM Auctions е навистина горд што може јавно да го понуди GT90 за прв пат на аукција. Убав еднократен дел од автомобилската историја и врвен дизајн, можноста за неговата понуда може да се случи еднаш во животот можност за верните обожаватели на Ford и ентузијастите за концептуални автомобили.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş