Една статија за нашите Југоносталгичари : ))) видео приказ за некое минато време : )

22 август, 20110
Една статија за нашите Југоносталгичари  : ))) видео приказ за некое минато време : )

Ровињ, Пореч, Трст…. Омилените дестинации кои ги посетивме во седумдесеттите и осумдесеттите години.

Повторно одиме таму каде што нашите родители, баби, дедовци летувале. Повторно патуваме во Трст на шопинг, пробуваме да ги реконструираме сите настани за кои толку многу имаме слушано.

Носталгичните чекаат можност да разговараат и да зборуваат за старите добри времиња со задоволство, за тоа како некогаш “било во тогашна Југославија”. Многумина многу добро се сеќаваат на тие години. Викенд во Трст, фармерки на големо, воз и враќање во Белград, одмори низ цела Истра… Приказната изгледа многу едноставно и безгрижно. “Прошетавме” низ  “бивша Југославија” и еве како сето тоа изгледа ова лето.

httpv://www.youtube.com/watch?v=4-FyHeK8YVA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit