Ејми ги откажа концертите

20 јуни, 20110
amy-winehouse

По разочарувањето на публиката во Белград, Ејми ги откажа следните концерти кои беа предвидени во дванаесет дневната турнеја низ Европа. Извисија Истанбул и Атина.

По лошиот почеток во Белград, решила да ги откаже следните концерти. Таа не се чувствува спремна за наредните концерти и реши да оди дома, изјавиле нејзините гласноговорници.

Организаторите сега за сега немаат информација кога ќе се одржат концертите во Атина и Истанбул.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi