Ексклузива од венчавката на Ким Кардашијан: видео се разбира!

22 август, 20110
kim-svadba

Како што веќе знаете, во текот на изминатиот викенд Ким Кардашјан стана сопуга на Крис Хамфрис на големата венчавка во Калифорнија. Ким блескаше во белата венчаница од Вера Ванг и превез со дијаманти кој го дополни нејзиниот изглед, а Крис во согласност со неговата сопуга беше облечен во бел смокинг.

На венчавката присуствуваа голем број познати личности, како Ева Лонгорија, сестрите Вилијамс, Линдзи Лохан, Џастин Бибер и многу други. Внукот на Мејсон ги донесе прстените до олтарот, а за тоа како изгледала целата венчавка пред повеќе од 450 луѓе, како и подготовките околу самата церемонија, погледнете на видеото!

httpv://www.youtube.com/watch?v=17dpZ0M9uxs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi