Ексклузивни снимки од нападот на Американската Амбасада во Сараево!

29 октомври, 20110
ooooo

Маж по име Мевлид Јашаревиќ облечен како вахабист, пукал од Калашников во Американската Амбасада во Сараево. Напаѓачот бил ранет од страна на снајперист, и сето тоа можете да го погледнете од видеата во прилог:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nyGjAinyuWI

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YfgX7N9WDQk

http://www.youtube.com/watch?v=PF07JcclmvU

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi