Нивес Целзиус за влакно избегнала сигурна смрт!!!

20 октомври, 20110
nivescelsius

Откако таксистот заспал, секунди не делеа од сигурна смрт, односно судар со друго возило од спротивната страна, напишала Нивес Целзиоус на својот Твитер профил, а пренесуваат Хрватските медиуми.

Медиумите јавуваат, дека Дино Дрпиќ (30) и неговата сопруга Нивес отпатувале во Украина, каде што Дино станал член на тимот на украинскиот прволигаш Volyn Lutsk.

Нивес изјавила дека, таа и Дино биле многу уморни и сакале малку да дремнат во таксито во кое се возеле. Со нив се возел и Далибор соиграч на Дино. Далибор се разбудил во последен момент и забележал како таксито се движи кон камион кој идел од спротивната сообраќајна лента.

Далибор успеал да го разбуди такси возачот и на време да го избегнат директниот судар, изјавила Нивес.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş