Екстра идеа за кај нас! На проститутките им бараат мажи! А за проститутките во политиката кај нас, ќе има мажи?

21 јули, 20110
ITALY FREEING SEX SLAVES

Замбиски тв канал започна едно реално шоу во кое на поранешните проститутки ќе им се бараат сопрузи.

Во емисијата се натпреваруваат 18 проститутки за 6393 евра, а со тие пари ќе треба да си ја платат венчавката.

Жените кои  не се занимавале со проституција немаат право да се пријават во ова шоу.

Локалниот свештеник Џеф Мусонд го опишал шоуто како поддршка на проститутките во нивната “работа“.

“Доколку тие престанат да се занимаваат со тоа, не гледам никаков проблем во оваа емисија. Но ако ова значи само привлекување на внимание и поголема гледаност, тогаш сум против тоа“, изјавил Мусонд за ББЦ мрежата во Африка.

Некои од жените кои учествуваат во тв емисијата рекле дека со проституција почнале да се занимаваат бидејќи биле самохрани мајки и дека така можеле да стигнат брзо и лесно до пари, за да ги прехранат своите деца.

Реакциите во главниот град Лусака се различни.

“Еднаш проститутка, секогаш проститутка. Неможе да се променат толку лесно преку ноќ“, изјавил еден гледач, додека другите не сакаат да им судат врз основа на минатото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit