Ева Мендез како Марија Калас

24 мај, 20110
naslovna evamendesforpeekandcloppenburg4-2

Американската актерка, Ева Мендез ја доби улогата на Марија Калас, познатата оперска пејачка, во филмот кој ќе се снима за неа и нејзиниот љубовен живот.

Филмот ќе ја раскаже љубовната приказна помеѓу Марија Калас и Аристотел Оназис. Таа изјавила дека не можела да ја одбие понудената улога бидејќи сценаристот на овој филм, Џулијан Фелоуз кога го пишувал сценариото ја имал токму Ева пред очи.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma