Фабрицио Корона: “Сега конечно можам да се оженам со жената што ја сакам“

12 јуни, 20110
corona-420x0

Фабрицио Корона одушевен од фактот што конечно службено се разведе од Нина Мориц и најави дека сега конечно ќе може да се ожени со Белен Родригез. Нина и Фабрицио не се заедно веќе неколку години, но официјално не беа разделени. Овој пар се раздели после нешто повеќе две години врска, а процесот за развод во Италија трае многу долго, дури три години. “Сега конечно можам да се оженам со жената што ја сакам. Сонувам за брак и син со Белен”, изјавува Фабрицио кој е во врска со аргентинскиот модел веќе две години. Таа исто така во неколку наврати изјави дека сака да се омажи за италијанскиот заводник и да роди негово дете.

Нина и поранешниот папарацо биле во брак осум години и имаат син Карлос. До неодамна таа беше во врска со канадскиот хокеј играч, Мартин Еванс и најавуваше венчавка со него. Но таа го остави по браќањето од реалното шоу “Остров на славните”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma