Феминистките ја нападнаа Ријана

28 октомври, 20110
68646

Феминистките сметаат дека новиот спот на Ријана за песната “We found Love” го понижува женскиот пол.

Новиот спот на Ријана е на мета на критики од америчките организации за права на жените. Во спотот се прикажува употреба на дрога,секс и насилство, поради кое организациите кои се борат против насилството над жените ја обвинија пејачката за создавање негативна слика за жените.

“Новиот спот на Ријана е срамота, праќа порака дека таа е објект којшто некој маж го поседува, што е баш тоа сто го доживуваат жртвите на вистинското насилство” , изјави Елен Кели од Центарот за помош на жртвите силување.

httpv://www.youtube.com/watch?v=JIlsboLLzJQ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi