Физ е најниската мачка на светот! Колку е висока?

26 септември, 20110
machkaniska

Физ е мачка која влезе во Гинисовата книга на рекорди како најниска мачка на светот. Нејзината висина е 2 пати помала од висината на просечна мачка или 15 сантиметри од под до рамена.

httpv://www.youtube.com/watch?v=BYXjw4DueVU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi