Фотo и Видео: Прекрасен зимски фестивал на снегот и ледот во Кина!

26 декември, 20110
1

Жителите на Харбин во североисточна Кина деновиве се оодушевени поради фактот дека токму во нивниот град е направена цела населба од снег и лед, која изгледа магично.

Изградбата на оваа населба од лед и снег е дел од фестивалот кој по 28 пат се одржува во Кина, а официјално започнува на 5-ти јануари.

httpv://www.youtube.com/watch?v=k-_-V7YfQIM

Овој фестивал привлекува илјадници луѓе од целиот свет, а многумина населбата ја опишале како место каде Дедо Мраз застанува да се одмори  по делењето подароци.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma