Фудбалерот Кака и посвети песна на својата сопруга

5 јуни, 20110
Kaka_caroline

Познатиот бразилски фудбалер и играч на Реал Мадрид, Рикардо или познат за јавноста само како Кака, ќе учествува како автор и изведувач на една песна од деби албумот на неговиот бенд, Carol Celico. Тој на јавноста и е познат како фудбалер, но сега ќе слушнеме како Кака пее, а и ќе видиме дали има и талент за правење музика. На албумот со религиозна музика ќе има 12 песни, и официјално ќе биде издаден во јули.

Тој ја напишал песната “Presente de Deus” (Божји дар). Оваа песна тој ја напишал за својата сопруга Caroline Celico, која е негова љубов од детството, а ја имаше среќата да се ожени со неа во 2005 година. Тие имаат две деца, три годишниот син Лука и едно и пол месечната ќеркичка Изабела.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/