Галијани сака по секоја цена да го врати Кака во Милан

9 мај, 20110
kaka

Потпретседателот на Милан, Адријано Галија, ќе стори се’, за на “Сан Сиро” да го врати Бразилецот Кака.

Играчот за врска на Реал Мадрид, Кака, сторил многу убав гест минатата сабота.

Бразилскиот репрезентативец на Адријано Галијани му испратил порака:”Честитки, станавме шампиони на Италија”, алудирајќи на тоа дека Милан сеуште му е во срцето.

“Како и секогаш, ти испраќам пријателска прегратка” – му одговорил Галијани, пренесува италијанскиот весник “Газета дело Спорт.”

“Кака е најголем, се би сторил да го вратам во нашите редови. Плачев за Рики бидејќи многу го сакав. Тешко поднесов заминување само на двајца играчи, Кака и Леонардо” – го завршил Галијани своето искрено обраќање пред новинарите.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi