Shakira го освојува Боливуд

10 мај, 20110
shakiraa

Атрактивната пејачка Shakira ја доби својата прва улога во индиски филм. Иако веста сеуште не е официјално потврдена од нејзините менаџери, изјавата на еден од актерите во филмот покажува на тоа дека таа ќе биде негова партнерка во филмот.

Станува збор за филмот “Azaan”. Се зборува дека таа веќе почнала со снимање на саундтракот за филмот, каде ќе има и главна улога.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi