Lady Gaga по три недели со нов сингл

10 мај, 20110
lady-gaga-for-vogue

По “Judas” Lady Gaga одма го најави својот нов сингл. “Judas” не помина баш најдобро, ниту пак ги исполни нејзините очекувања. Со таа цел, таа побрза да издаде нов сингл, само за да го задржи вниманието на своите фанови.

Станува збор за песната “The Edge Of Glory” која ја наведе како водечка на нејзиниот нов албум “Born this way”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma