Газирана марихуана

2 февруари, 20110
cana cola

Една фирма од САД, поточно од Колорадо наскоро во продажба ќе пушти газиран сок, кој ќе содржи Те-Ха-Це, психоактивна состојка на канабисот. Од компанијата истакнуваат дека овој сок ќеслужи исклучиво за здравствени потреби. Сокот има благ вкус на марихуана и одлично оди со чоколадо и бисквити. Него ќе го рекламира Клеј Батлер, човекот кој изјави дека никогаш досега во животот нема пробано марихуана. Не пушам, не пијам алкохол, освен две пива во животот и ги паметам, изјавил тој. Сокот ќе се продава во стаклена амбалажа, со шарени налепници, со името “Кана кола”. Од компанијата очекуваат да нема проблеми околу продажбата на овој пијалок, бидејќи тие за составот ги информирале потрошувачите. А освен тоа и запишано е на самата етикета од пакувањето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi