Генерална проба на кралската венчавка

28 април, 20110
Prince William and Kate Middleton visit St Andrews

Портпаролите на кралското семејство изјавија дека во петок Принцот Вилијам и Кејт ќе имаат генерална проба во петок за својата свадба. Тие веќе имале неколку проби на различни локации, но во петок тоа ќе биде во срцето на Лондон. Економските експерти предвидуваат дека оваа венчавка на британската економија ќе и донесе 650 милиони евра ( од туризам, правата за ТВ пренос, продажба на сувенири.)

httpv://www.youtube.com/watch?v=3Vmv6whiSoE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma