Глупавиот и поглупавиот се враќаат?

6 јуни, 20110
dumb-and-dumber1

Познатата комедија “Глупавиот и поглупавиот“ во која глумеше Џим Кери, од неодамна изјави дека е заинтересиран повторно за истата улога во продолжението на овој филм. Покрај овој филм, тој преговара и за улогата во продолжението на друга негова комедија “Семоќниор Брус“.

Актерот потврдил дека станува збор за овие два филма, од кој едниот е снимен во 1994 година, а тој филм за него е меѓу првите долеми хитови во кој тој се појави со Џеф Даниелс. Додека, во вториот тој настапи со Џенифер Анистон во 2003 година.

http://www.youtube.com/watch?v=TRE7gINaS5o

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/