Глупостите продолжуваат? Ватикан го скрил Тоше на сигурно?!!

1 ноември, 20110
35mjtyb

Зоран Божиновски тврди дека Ватикан го сокрил тоше!

Македонскиот новинар Зоран Божиновски изнесе неверојатна теза во врска со смртта на пејачот Тоше Проевски. Тој тврди дека на 16 Октомври 2007 година, немало сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, и дека Тоше не загинал, туку дека е скриен во некој изолиран манастир.

– Мене ми беше соминтелно тоа што од несреќата до погребот пројдоа 48 саати. Според хрватскиот закон, член на семејството мора да дојде да го идентификува телото на странски државјанин. Хеликоптерот со којшто беше донесен ковчегот со телото во Македонија се сруши година-дена подочна и ниеден член на екипажот не преживеа- вели Божиновски изнесувајќи ги своите сознанија во врска со смрт на “ангелот од балканот”. После овие тврдења, тој иде чекор понатаму и на неочекуван начин го објаснува исчезнувањето на пејачот.

-Поранешната власт во Македонија во 2007, ја оптужи менаџерката Лилјана Петрович за затајување на данок. Верувам дека Тоше разбрал дека околу него се водат матни бизниси и се обратил за помш на британската протестантска црква во Ватикан. Да не заборавиме дека он е единствениот пејач на светот кој два пати го посетил папата Јован Павле втори . Не е он случано во оваа приказна. Затоа заклучокот е дека или го убиле на друго место, но немам доказ за тоа, или е скриен во некој изолиран манастир- вели Божиновски.

Божиновски исто така тврди дека никој не го видел мртвиот Тоше и дека постојат нелогичности во врска со смртта на пејачпт.

-Тврдам дека немало сообраќајна несреќа тој ден и имам докази за тоа. Во историјата на Хрватска не се случило возач од србија да биде пуштен веднаш после сообраќајка. Засто тогаш Славиша Куманович, којшто го возел камионот, го нема веќе 4 години? Зашто на местото на несреќата стигнале први пожарникарите? Кај била брзата помош? Дали некој го видол мртвото тело на Тоше? Не сум сретнал некој што го видел тоа досега – ја завршува својата приказна Божиновски.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş