Го чувала во куќата мртвото тело на својот сопруг, за да може тој еден ден да воскресне?!

30 октомври, 20110
8290_sahrana-reuters_f

Алба Џакуе (57) не сакала да го закопа својот сопруг, Луцио Чакуа (61), поради тоа што тој во една прилика и рекол дека не сака да биде погребан, бидејќи ќе се “врател во живот.”
Алба одлучила да му ја исполни неговата желба, и кога Луцио починал од непознати причини, таа го завиткала неговото тело во чаршав и го оставила во спалната соба.
Таа никогаш на никој не му рекла што направила, но по некое време на соседите веќе им станало сомнително, бидејќи долго време го немале видено Луцио.
“Соседите се прашувале, ако умрел, што се случило со неговото телото, но никој немал одговор. Дури и неговата сопруга, пишуваат колумбиските весници.
Некои од соседите повикале полиција. Кога полицијата пристигнала во домот на Алба, тие ги откриле остатоците од неговото тело во собата.
Телото било предадено на обдукција, а Алба побарала кога ќе се откријат причините за смртта, да и го вратат телото назад, за да може да го погребе во својот двор.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi