Го победила стравот од банани

4 јули, 20110
bananas-arent-scary

Дваесетитри годишната Пола Рос од Шкотска успеала да го победи стравот од навистина чудната фобија, од која патела дури од своето детство. Поточно, оваа девојка имала развиено неверојатен и огромен страв од банани, бидејќи како мала постојано ја принудувале да го јаде тоа овошје.

Пола неможелa да седи во просторија во која има банани, затоа што веднаш и се лошело од миризбата. Кога децата во училиштето дознале за нејзиниот страв, постојано ја задевале и ја бркале со банани, што дополнително придонело тој страв да се зголеми.

“ Мојот страв навистина беше смешен, но јас се борев со него откако знам за себе. Децата често ме бркаа и си поигруваа со мене, а јас бев престрашена“, изјавила Пола.

Благодарение на психотерапијата, оваа девојка конечно успеала да се ослободи од оваа фобија, а сега може без проблем да седи во просторија со банани, да јаде во мензата на факултет и да оди во супермаркет.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit