Го шокираше светот, а Богами и нас! Преубаво 10 годишно дете на модните писти во Франција!

3 август, 20110
tajlen naslovna

Французинката Тајлен Лена-Роуз Блонду има преубаво лице, неверојатно потсетува на Брижит Бардо, а има само 10 години.

Со своите десет години таа веќе постигна насловни страни на неколку магазини. Освен насловните таа се слика едиторијали, модни кампањи и слично.

Преубавото лице на Тајлен е позитивно искритикувано од секој од модниот свет. Но, широката јавност се згрозува од фотографиите на кои Тајлен носи длабоки деколтеа, става темен кармин,  а под сликата стои наслов како да се нашминка 13 годишно девојче.

Високи потпетици, кратки фустани, легната на тигрести дезени… тоа е премногу за едно 10 годишно девојче.

Се поставува прашањето дали модната индустрија отиде предалеку. Многу рано ја зема Тајлен под свое закрило.

Најпрво андрогениот модел Андреј Пејиќ, кој крена голема фама со неговиот изглед, а сега 10 годишно девојче со провокативни фотки. Станува збор за културолошки разлики или експлоатација на деца?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit