Голата Кејт Винслет продадена за 16.000 долари

8 април, 20110
kate portret

Во една од сцените во филмот Титаник, Кејт Винслет во улога на Роуз, позира гола пред Џејмс, поточно Леонардо ДиКаприо. Портеретот кој е насликан, всушност е дело на продуцентот и режисер Џејмс Камерон.

Голиот портрет на Кејт е продаден на аукцијата “Premier Props’ memorabilia” за 16.000 долари.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi