Голем Холивудски план: Ќе се снима филм за Принцезата Грејс Кели

2 ноември, 20110
Grace-Kelly-on-the-set-of-007

Актерката во својата 53 година загина во сообраќајна несреќа. Филмот ќе биде продуциран од Пјер-Анге Ле Погам, но сеуште не е познато која глумица ќе ја глуми познатата актерка и Принцеза на Монако.

Низ холивудските кулоари започна да се планира лансирање на филм за животот на Грејс Кели. Актерката која се прослави во филмовите на Алфред Хичкок, беше во брак со Принцот Рајнер III од Монако. Почина во сообраќајна незгода во својата 53 година. Филмот “Грејс од Монако“ ќе биде продуциран од Пјер-Анге Ле Погам. Другите детали не се познати ниту пак една од најбараните информации – кој ќе ја глуми Принцезата Грејс.

Читајте www.popara.mk, и ќе бидете навремено информирани

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş