Градот Скопје со 15 милиони денари финансиска поддршка за ФК Вардар

8 јули, 20110
98fd14766057ab95bdb314161aae92e816.06vardar1

Советот на Град Скопје на денешната седница донесе Одлука за пристапување на Град Скопје како колективен член на фудбалскиот клуб Вардар, а советот донесе и Одлука за изменување и дополнување на Програмата за активностите на Градот Скопје во областа на спортот за 2011 година, со што за финансиска поддршка на ФК Вардар се одвоени 15 милиони денари. Тоа значи дека „црвено-црни“ добиваат сериозна финансиска инјекција од Градот Скопје во обидот на македонскиот фудбалски бренд да му се врати шампионскиот сјај.

Исто така на денешницата седница, Град Скопје донесе одлука во наредниот период да го ослободи инвеститорот од плаќање на надоместокот за уредување на градежно земјиште за изградба на објект “Куќа на фудбалот“ во Општина Аеродром.

Извор: Нетпресс

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/