Грчка Катаклизма!!! Наследничката на Оназис, се храни по контејнери!!!

21 октомври, 20110
105946

Новиот доказ за грчката криза е 90 годишната Олга Оназис, наследничката на некогаш најбогатиот човек во светот, грчкиот сопственик на бродови и народен херој, Аристотел Оназис, која копа низ контејнерите и ѓубрињата.

Репортер од еден германски весник ја открил Олга Оназис како доаѓа во народната кујна на ручек, а потоа оди на отпад и бара работи и предмети кои може да се употребат. Единствено нешто вредно што носи таа е еден крзнен капут.

Нејзиниот сопруг Џорџ бил роднина на Аристотел Оназис, чија слава и богатство го хранела целото големо семејство.

„Не добивам ништо од наследството, само пензијата која ми ја намалија на 300 евра поради кризата. Неможам да верувам каква криза има во нашата земја“, изјавила Олга.

Грција денеска, е земја во која владее хаос, економијата им е во колапс. Долговите ги тераат луѓето на се повеќе самоубиства, па е забележан пораст на овие случаи од 25%.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş