Грците го решија проблемот дома, па сега и Палестина ја решаваат

13 јули, 20110
2987670150_8e23af6dab

Каков парадокс!!! Замислете Папуљас бил во Палестина и многу се загрижил за ситуацијата на палестинците. Браќа Арапи нели!?!

Демек, палестинците заслужувале подобар статус, држава за почит. Мајкооо.. Абе Вие 60 години, малцинставата во Грција како “стока” ги третирате, а сега дојде денот кога бистра вода во Израел ќе измислувате.

Гледајте си го атарот.

Таму “тек” Ви следат проблеми. Решете го проблемот со третманот на македонците и чамите во Грција.

Имате турци во Тракија. Како  и да е, Вие сте малцинство во егејска Македонија. Тоа малцинство, кога тогаш, ќе Ви дојде “на глава”!

А за третмани и грижа за малцинства, е тука сте незаменливи. Македонците ги “сардисавте”, евреите ги “исчистивте” со Хитлера, повеќе од доволно. Тој цех сеуште го немате платено. А треба!

Господ е еден. Мислам дека времево за сите важи сметки- додјде. Колкав е цехот? Како садевте-така ќе жнеете!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit