Гробиштата на евреите во Косово, пронајдени од американски студенти

25 јуни, 20110
naslovna evrei

Американските студенти, преку својот факултет биле испратени во Косово каде работеле на ископување на археолошки пронаоѓалишта. Тие во рок од само една недела успеале да ги пронајдат остатоците од гробиштата на евреите во Косово заедно со студентите од Косово. Повеќето од гробиштата датираат од 19-ти век. Американските студенти се во Косово, откако беа во посета на Полска, поточно на злогласниот логор Аушвиц.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/